A A A

XI Ogólnopolski Konkurs CERAMIONY

Pracownia ceramiczna WTZ w Jastrzębiu Zdroju już po raz drugi wzięła udział w Ogólnopolskim konkursie ceramicznym „Ceramiony” organizowanym przez Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” w Elblągu.

Pierwszy raz wysłano prace w 2008 r. wówczas nagrodę zbiorową otrzymali następujący uczestnicy: P. Jolanta Wilk, P. Joanna Piórek, P. Patrycja Burzywoda, P. Paweł Dulniak.

Nagrodę indywidualną odebrał P. Wojciech Krawczyk. Dyplom otrzymała także instruktorka pracowni ceramicznej P. Moniki Bednarz, w ramach podziękowania za wysoki poziom artystyczny prac nadesłanych na konkurs.

W 2010 r. XI Ogólnopolski Konkurs CERAMIONY skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i plastycznych oraz uczestników zajęć w pracowniach ceramicznych placówek kulturalno-oświatowych czy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Głównym celem konkursu „Ceramiony” było pokazanie dorobku w dziedzinie ceramiki z całej Polski, nadesłanych zostało 160 prac wykonanych w różnych technikach.

 

14 grudnia 2010 r. w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" zebrała się komisja konkursowa w składzie:

1. Marta Karaś, historyk sztuki w Centrum Sztuki Galeria El (przewodnicząca komisji)
2. Helena Wojciechowska, etnolog, plastyk CSE „Światowid"
3. Bogdan Kiliński artysta plastyk,
4. Sławomir Zawistowski artysta plastyk

 

Jedną z głównych nagród w kategorii ośrodków WTZ przyznano Pani Jolancie Wilk za wykonanie rzeźby pt: „Mityczne stworzenie- Jednorożec” oraz  płaskorzeźby pt: „Tajemnice Afryki”

 

 

Serdeczne gratulacje dla laureatki oraz jej opiekunów składa instruktor pracowni oraz cała kadra WTZ.

Życzymy powodzenia, a także dalszych sukcesów artystycznych i motywacji twórczej.

  • Nagrodzona praca Jolanty Wilk pt: „Mityczne stworzenie- Jednorożec”
    Nagrodzona praca Jolanty Wilk pt: „Mityczne stworzenie- Jednorożec”