A A A

Pracownia krawiectwo i biżuteria

  Pracownia krawiectwo i biżuteria oferuje uczestnikom szeroki wachlarz prac.

Praca na tej pracowni zakłada rozwijanie umiejętności manualnych, ćwiczenie precyzji, dokładności, skupienia i cierpliwości oraz rozwijanie wyobraźni, kreatywności i kształtowanie estetyki i dobrego smaku.

Pracownia ta oferuje prace na różnych poziomach trudności, umiejętności oraz zainteresowań uczestnika.

  Z zakresu krawiectwa wykonujemy bardzo różnorodne prace związane z szeroko pojętym krawiectwem lekkim i materialnym. Uczestnicy nabywają tutaj podstawowe wiadomości i umiejętności z zakresu: prawidłowego posługiwania się przyborami i narzędziami stosowanymi w krawiectwie; szycia ręcznego (ściegi podstawowe i ozdobne, przyszywanie guzików, naszywanie pasmanterii i biżuterii, haft muliną, wełna, wstążką, itp.); szycia maszynowego (elementy kroju, szycia, obsługa maszyny do szycia i overloka oraz ich konserwacja, itp.). Poznajemy tutaj również zasady kompozycji i szycia patchworku i aplikacji. Wykonujemy szereg prac z użyciem filcu, farb, włóczki, sznurka, styropianu i innych materiałów.

Powstają u nas róznorodne formy użytkowe (igielniki, poduchy, kapy, obrusy, fartuchy, rękawice kuchenne, torby, kosmetyczki itp.) i ozdobne ( ozdoby świąteczne, ozdoby okienne, obrazy z materiału, gadżety, róznorodne dekoracje, kartki okolicznościowe, ramki na zdjęcia, prace z guzików, maskotki itp.).

  Drugi profil pracowni - biżuteria - umożliwia zdobycie umiejętności związanych z projektowaniem i wykonywaniem bizuterii o różnym stopniu trudności i zaawansowania. Wykonujemy tutaj biżuterię z różnorodnych materiałów takich jak: kamienie półszlachetne i ozdobne, szkło, drewno, masa perłowa, metal muszle, kokos, porcelana, róg, filc, jedwab i płótno, plastik, skóra, modelina, guziki, wstążki itp., jak również produktów, które oferują nam inne pracownie (wiklina, malowane drewno, ceramika).

  Uczestnicy poznają tutaj możliwości łączenia różnych materiałów, doboru kolorów, projektowania wzorów, zasad prawidłowego i bezpiecznego użytkowania narzędzi służących do szycia, jak i tworzenia biżuterii.

 • Wyszywanie igielników
  Wyszywanie igielników
 • Robienie biżuterii
  Robienie biżuterii
 • Praca ze styropianem
  Praca ze styropianem
 • Szycie etui na komórkę
  Szycie etui na komórkę