A A A

I Śląskie Zawody Sportowo- Rekreacyjne Osób Niepełnosprawnych w Katowicach

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych "START" Katowice oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach byli tegorocznymi organizatorami " I Śląskich Zawodów Sportowo - Rekreacyjnych Osób Niepełnosprawnych 2010" które odbyły się 17 Listopada w Katowicach.

Impreza miała zasięg wojewódzki, a jej głównym celem było zintegrowanie środowiska osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych skupionych w Warsztatach Terapii Zajęciowej i Zakładach Aktwności Zawodowej.

Nasze Stowarzyszenie wystawiło 12 zawodników, w tym 6 uczestników WTZ i 6 pracowników ZAZ. Zawody odbywały się w 3 blokach; gry sportowe-piłka nożna i boccia, pływanie oraz gry i zabawy sportowe. Oczywiście nie obyło się bez sukcesów naszych podopiecznych którzy pomimo dużej konkurencji wywalczyli wysokie miejsca w poszczególnych konkurencjach, co liczyło się później w klasyfikacji generalnej.

Najlepszy wynik i złoty medal w konkurencji wyciskania ciężarka, w kategorii mężczyzn uzyskał pan Marian Zakowicz z ZAZ-u, a w kategorii kobiet brąz wywalczyła podopieczna WTZ- Jolanta Wilk. Srebrny medal zdobyli, pan Krzysztof Miciniak z ZAZ-u w konkurencji mini - golfa oraz pan Krzysztof Stanowicki w konkurencji tor przeszkód. Na uwagę zasługuje również V miejsce drużyny piłki nożnej w składzie; Krzysztof Stanowicki- najlepszy bramkarz, Paweł Judycki, Andrzej Gawron, Grzegorz Subsar, Tomasz Gondek oraz Tomasz Kurzeja.

 

Wszystkie sukcesy zawodników doprowadziły ostatecznie do wysokiego, bo VI miejsca w klasyfikacji generalnej, za co otrzymaliśmy puchar ufundowany przez Marszałka Województwa Śląskiego.

   Joanna Wija

  • Występ mistrzów tańca
    Występ mistrzów tańca
  • Nasze trofeum:)
    Nasze trofeum:)